6 Wydarzeń dla Projektantów, w Których Weźmiesz Udział Jeszcze w Tym Roku!

Jesień is coming, a Ty już planujesz coraz dłuższe wieczory z kocem, cydrem i najlepszym przyjacielem Netflixem? Zmień plany – postaw na mocne prelekcje i networking. Zobacz, na jakie spotkania dla kreatywnych powinieneś wybrać się jeszcze w tym roku.

 

Spotkania branżowe, duże konferencje i lokalne meetupy są super! To dzięki nim:

  • nawiążesz ciekawe znajomości z ludźmi z branży
  • podtrzymasz ciekawe znajomości z ludźmi z branży (z niektórymi znajomymi mamy okazję widzieć się tylko kilka razy w roku – właśnie przy okazji konferencji i wydarzeń)
  • wymienisz się twórczym doświadczeniem
  • dowiesz się czegoś nowego
  • poznasz prelegentów – osoby, które na co dzień podziwiasz i które Cię inspirują

Ah. I pomarudzisz na branżę w towarzystwie, które doskonale Cię zrozumie. 😉 Wystarczy zalet? To jedziemy dalej – zobacz, na jakie wydarzenia dla projektantów warto się wybrać jeszcze w 2018 roku!

 

1. GrafConf – Toruń, 13 października

Jedna z większych imprez skierowana stricte do grafików i projektantów. Wydarzenie organizowane przez magazyn internetowy GrafMag po raz kolejny zaprasza do Torunia na cały dzień wypełniony merytoryczną wiedzą. Tak jak ostatnio, tematami przewodnimi imprezy będą zagadnienia dotyczące identyfikacji wizualnej, projektowania stron oraz ilustracji. Na scenie pojawią się polscy projektanci, super praktycy i specjaliści w swoich dziedzinach: Bartosz Kosowski, Patryk Hardziej, Grzegorz Róg i Mateusz Machalski.

Na wydarzenie zaprasza Aleksandra Tulibacka, organizator imprezy i redaktor naczelna GrafMag:

To już druga edycja konferencji organizowanej przez magazyn Grafmag. Podobnie jak na Grafmagu, także w przypadku tego wydarzenia chcemy przekazywać maksimum wiedzy, koncentrować się na konkretach i praktycznych informacjach. Sami prowadzimy małe studio, zajmujemy się szeroko pojętym projektowaniem, więc problemy twórców nie są nam obce – zmagamy się z nimi na co dzień. Dlatego w roli prelegentów zaprosiliśmy przede wszystkim praktyków, osoby znane i cenione w branży, takie których sami chcemy słuchać i od których możemy się wiele nauczyć. Po raz drugi GrafConf odbędzie się w niesamowitych wnętrzach CKK Jordanki – inspirująca architektura, komfort i wygoda to tylko niektóre zalety tego miejsca.

Warto tam być bo…? Niech rosnące zainteresowanie wokół imprezy będzie najlepszą rekomendacją –  bilety EarlyBirds zniknęły w trzy dni. Lepiej nie czekajcie – zostało tylko 100 wejściówek! Kupicie je tutaj.


2. Element UX Talks – Poznań, 29 – 30 września

Znasz Element Talks? Jeżeli nie, to szybko nadrób zaległości. To największa polska konferencja, która co roku przyciąga około 2 000 kreatywnych z całej Polski. Edycja 2019 odbędzie się w maju i zostanie połączona z European Design Awards. Natomiast już pod koniec września zespół ET przy współpracy z The Awwwesomes zapraszają na Element UX Talks.

Konferencja stanowi pierwsze wydarzenie z rodziny ET w pełni poświęcone zagadnieniom User Experience. Wydarzenie obejmie dwa dni merytorycznych warsztatów i wykładów połączonych z targami, konsultacjami i networkingiem. Nie zabraknie również quizów i konkursów!

W gronie prelegentów pojawią się zarówno osoby z Polski, jak i z innych krajów – z dużych i małych firm. Temat przewodni imprezy to “FAIL”. Prelegenci podzielą się z uczestnikami historiami swoich porażek oraz wnioskami, jakie z nich wyciągnęli. Dojrzałe i inspirujące. Zapowiada się naprawdę dobrze! Bilety na wydarzenie kupicie tutaj.

3. Internet Beta – Rzeszów, 19 – 21 września

Wiedza z zakresu e-marketingu i nowych technologii wyjdzie Ci na dobre. Nieważne, czy na co dzień działasz jako freelancer czy zajmujesz kreatywne stanowisko w agencji. A skoro mowa o internetach – to Internet Beta. W nadchodzących miesiącach będzie to z pewnością jedno z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Każda edycja to imponująca liczba prelekcji najlepszych specjalistów – przedstawicieli agencji reklamowych, digitalowych, inwestorów oraz startupowców, osób odpowiedzialnych za marketing a firmach i agencjach.

Bilety na wydarzenie kupicie tutaj.

 

4. Eike König Warszawa, 14 – 23 września [ wystawa]

Jeszcze jedno wydarzenie, w którym miały swój udział dziewczyny z Element Talks. Już w drugiej połowie września w stolicy będzie okazja do obejrzenia wystawy Eike Königa ze studia Hort: Sorry, but all your beliefs have been devaluated. / Sorry, ale wszystko w co wierzysz przestało mieć znaczenie. Podczas wystawy pokazane zostaną prace i projekty wykraczające po działalność studia.

W Warszawie Eike König pokaże przekrój swojej twórczości z ostatnich lat, od kiedy wahadło kreatywności zaczęło przechylać się w kierunku projektów koncepcyjnych, eksplorujących znaczenie brandingu i metody komunikacji, a nie tylko odpowiadających bezpośrednio na potrzeby klienta i rynku. – opisuje Anna Szymańska z zespołu Element Talks.

Wystawie będą towarzyszyły dwa warsztaty. “Brzydkie ID” 17 i 18 września oraz “Ręczna robota” 19 i 20 września.

Warsztaty “Brzydkie ID” obejmą dwa dni prób, błędów i dyskusji dotyczących korporacyjnych formalnych porządków, dlaczego i co to znaczy, że są brzydkie i czy można z tym coś zrobić, pytania czy logo musi być ładne i jak poprawiać markę i jej wizualność bez posiłkowania się zbyt częstymi zmianami. Jak projektować odważnie i nie zawsze zgodnie z brandbookiem. Ostateczne efekty praktycznej części zaskoczą pewnie większość z nas. Podczas drugich warsztatów Eike zaprezentuje w praktyce jak dostępne rozwiązania techniczne i dobór narzędzi mogą kształtować wizualny efekt twojej pracy i jak twoje decyzje projektowe wpływają na możliwości produkcyjne. Dzięki, temu, że warsztaty odbędą się w przestrzeni wystawy SORRY BUT ALL YOUR BELIEFS HAVE BEEN DEVALUATED uczestnicy będą mogli bezpośrednio przyjrzeć się efektom pracy EIKE i wyciągnąć z nich własne wnioski. – dodaje Ania Szymańska.

Aktualizacja: warsztaty z Eike zostały odwołane z przyczyn niezależnych od organizatora. Można natomiast wziąć udział w wystawie, na którą wstęp jest bezpłatny. 

 

5. WUD – Kraków

Jedna z największych konferencji poświęcona User Experience. W ubiegłym roku tematem przewodnim było projektowanie otwarte na każdego. Prelegenci – praktycy i specjaliści w swojej dziedzinie poruszali zagadnienia związane między innymi z projektowaniem aplikacji, komunikacją na linii projektant – klient czy algorytmami.

O wydarzeniu opowiada Sylwia Jasiak z zespołu WUD Kraków:

To jedno z wydarzeń organizowanych w ramach Global World Usability Day – inicjatywy, która co roku w listopadzie zrzesza w miastach na całym świecie tysiące osób związanych z branżą User Experience. W Krakowie event zadomowił się na dobre od 2012 roku.

Tegoroczny temat, czyli “Design for good or evil?“, poprowadzi nas do dyskusji o etyce i odpowiedzialności projektanta oraz wpływie jego pracy na życie każdego z nas. Wspólnie zastanowimy się, gdzie kończy się dobry design, a zaczyna ten zły, który niejednokrotnie uniemożliwia użytkownikom uzyskanie zamierzonego celu.

Zainteresowanych wydarzeniem zapraszamy do obserwowania naszego profilu WUD Kraków na Facebooku, gdzie już niedługo pojawią się szczegóły odnośnie dokładnej daty oraz miejsca konferencji.

 

6. WE design locally – Białystok, Bydgoszcz, Warszawa

Ludzie, inspiracje, dobre prelekcje – We Design Locally to cykliczne meetupy kierowane do projektantów, grafików i architektów. Spotkania odbywają się w Białymstoku, Bydgoszczy oraz w Warszawie. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Pssst. Organizatorzy wciąż szukają organizatorów kolejnych wydarzeń We Design Locally. Chcesz kreatywnie namieszać w swoim mieście? Pisz na FB.

 

Content Designer at the agency Niebieski Lis and the author of the blog Copyblogerka. She teaches how to create good content online and believes that anyone can learn it. When she's not writing, she hits the gym or goes for an occasional jog. Foodie and tv series addict - if they're good, she watches them by seasons rather than episodes.