Darmowe zdjęcia świąteczne z Kaboompics

Pogoda mnie nie oszczędza i przez ostatnie tygodnie więcej kicham i prycham, niż normalnie oddycham 😛 Jednak nie narzekam na mróz, bo wciąż robię coś na gorąco. Przede wszystkim zdjęcia. TONY zdjęć. W moim przypadku do corocznej Świątecznej Gorączki zakupów, sprzątania, gotowania i setki pomniejszych obowiązków dorzucić należy przygotowanie i wykonanie tuzina świątecznych sesji zdjęciowych.

Last Christmas I gave you my heart…

A w tym zamierzam dać go jeszcze więcej! Na razie w zasobach Kaboompics znajdziecie ponad pół tysiąca zdjęć z tagiem #Christmas, a to dopiero początek! Listopad i Grudzień są dla mnie czasem największego fotograficznego wysiłku.

Po wykonaniu zdjęć wybieram i retuszuję te najlepsze i dopiero po tym publikuję je na Kaboompics. Jestem wobec siebie mocno krytyczna i zawsze staram się dodawać tylko te najlepsze.

Fotografuję w różnych stylach, bo zależy mi, żeby każdy znalazł na Kaboompics coś dla siebie. To ciekawe wyzwanie, ponieważ przez lata fotografowania każdy fotograf wyrabia sobie własny, specyficzny styl. Wychodzę więc dla was ze swojej strefy komfortu! 😉

Co pod choinkę?

W tym roku postawiłam na flat lay, czyli, mówiąc krótko, poszłam postać na drabinie! Flat lay (z ang. przekłada to się mniej więcej na wspaniale brzmiące „leżąc na płaskim” – co też mi się często zdarza! ;p) jest to nic innego, jak fotografia wykonana z góry.

Wszystko, co tylko kojarzyło mi się świątecznie i wpadło w moje ręce zostało poukładane na stole w różnych wariacjach i sfotografowane.

Kolorystykę wybrałam dość nietuzinkową jak na święta, na zdjęciach zauważycie przewagę odcieni różu i mięty – to mniej popularne kolory, ale sami spójrzcie – one również  doskonale potrafią oddać ciepły, świąteczny klimat. Czy mam rację? Możecie przekonać się sami.

Naturalnie nie brakuje pełnej ciepła czerwieni połączonej z czystą bielą, blasku światełek czy paczek pełnych prezentów.

Poza zdjęciami flat lay znajdziecie też sesje, z którymi być może najlepiej kojarzycie Kaboom – tych, w których główną rolę grają przepiękne aranżacje świątecznych stołów czy choinki.

W tym miejscu wielkie podziękowania dla Uli, autorki Interiors Design Blog – jest prawdziwym guru glamour, a złoto i srebro to jej królewskie barwy.

Świąteczne dekoracje i inne atrakcje

Jeśli trafiłeś na tego posta przypadkiem i to twoja pierwsza przygoda z Kaboompics, to wypada mi wspomnieć, że wszystkie zdjęcia na mojej stronie są do pobrania za darmo, w dowolnej rozdzielczości i nawet z załączoną paletą kolorów. Tak było, jest i będzie!

Zdjęcia doskonale sprawdzają się, jako baza dla grafik, na bloga, w mediach społecznościowych, czy w innych projektach.

Kilka kliknięć pozwoli Ci szybko wprowadzić świąteczny klimat na swojej stronie lub profilu. Dopracowane i piękne grafiki mogą zwiększyć szansę na to, że przy Twoim wirtualnym świątecznym stole pojawi się wielu nowych gości.

Kilka kliknięć pozwoli Ci szybko wprowadzić świąteczny klimat na swojej stronie lub profilu. Dopracowane i piękne grafiki mogą zwiększyć szansę na to, że przy Twoim wirtualnym świątecznym stole pojawi się wielu nowych gości.

Na wielu zdjęciach pozostawiłam  dużo tzw. copy-space, czyli przestrzeni na tekst, więc śmiało możecie podziałać w Unfold lub Canvie i wykorzystać Kaboomfotki np.  jako tytułowe zdjęcie swojego posta blogowego.

Nie obrażę się, jeśli wspomnicie Kaboompics, jako źródło! 😉

Jako, że mamy już grudzień, na stronie możecie spodziewać się nowych świątecznych zdjęć co kilka dni. Wpadnijcie czasem na naszego Facebooka i Instagrama, gdzie możecie znaleźć różne smaczki zza kulis sesji! 

Macie pomysł na świąteczną sesję, którą chcecie zobaczyć na Kaboom? Dajcie znać! W końcu to wszystko dla was, HO-HO-HO, Wesołych Świąt, kochani!

Chodźcie na Kaboompics po więcej darmowych zdjęć!

Karolina is the founder of Kaboompics.com and the author of all the images that you can find on it. She is a passionate photographer that specializes in the indoor photography. She enjoys cooking and traveling as it gives many opportunities to take photos – then she describes the photoshoots adventures on her blog. Also, a PR specialist, can help you with the internet marketing and do it well!